Schola i grupa teatralna

Jesteśmy zespołem działającym w obecnym składzie od ponad dwóch lat. Nosimy nazwę „Cantate Christi” (co oznacza „Zaśpiewajmy Chrystusowi”). Wzbogacamy śpiewem niedzielne Eucharystie, uroczyste odporyszowskie odpusty, wieczorne nabożeństwa majowe, a również sakramenty małżeństwa. Pomysł, aby utworzyć scholę, zrodził się spontanicznie. Chcieliśmy wyśpiewać naszą modlitwę, wiarę, a także dawać świadectwo o Dobrej Nowinie. Muzyka jest naszą pasją, dlatego też bierzemy udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej „Vincentiana” w Piekarach koło Krakowa, by skonfrontować się z innymi wykonawcami muzyki religijnej.

Wielkim zaszczytem było dla nas zaproszenie na Ukrainę do Śniatyna z okazji Zjazdu Rodziny Wincentyńskiej i Jubileuszu 20lecia tamtejszej parafii. Zagraliśmy tam na uroczystej Eucharystii, a także daliśmy popołudniowy koncert, bawiąc ludzi z całej Ukrainy (a także spoza jej granic) naszą muzyką i śpiewem.

W Odporyszowie tradycją stało się istnienie grup śpiewających. Parafia ma ich już kilka na swoim koncie. Ostatnim działającym był zespół „Nadzieja”, założony przez siostrę Terezjanę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, która była organistką naszego sanktuarium. Nasz zespół liczy 10 osób, a w jego skład wchodzą:

Joanna Kwapniewska – vocal,

Wiktoria Tapa – vocal,

Faustyna Chmura – vocal,

Aleksandra Grochowiec – vocal,

Angelika Leżoń – vocal,

Angelika Białas – vocal,

Dariusz Skrzyniarz – instrumenty klawiszowe,

Rafał Lechowicz – gitara basowa,

Ks. Franciszek Popowicz CM – instrumenty perkusyjne, gitara,

Ks. Tomasz Ważny CM – gitara.

Opiekunami naszego zespołu są Ks. Franciszek i Ks. Tomasz. Śpiew jest dla nas czymś w rodzaju katharsis, poprzez naszą pracę staramy się pokazać ludziom, że aby realizować swoje marzenia, wystarczą chęci i pasja, nie koniecznie zaś wielki talent.

Faustyna Chmura