Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy 2024 r.

Odporyszów, dn. 19.05.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ODPUST PARAFIALNY

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii Okres Wielkanocny i rozpoczyna dwudniowy odpust w naszym Sanktuarium . W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Macieja Kuczaka CM. Ks. Maciejowi życzymy potrzebnych  łask Bożych i światła Ducha Świętego  na czas odpustowych rekolekcji jak również w jego duszpasterskiej posłudze.  W dniu dzisiejszym Msze Święte sprawujemy według porządku odpustowego o godz. 7. 00, 9.00, 11.00, 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Podczas odpustu spowiedź w naszym Sanktuarium pół godziny przed każdą Mszą Św. w wiacie przy kościele. Dzisiaj, ze względu na prowadzony w kaplicy remont, nie będzie Mszy Św. na Wielopolu.    
 2. O godz. 14.00 wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Dzień Skupienia dla narzeczonych.
 1. Dziękujemy wszystkim parafianom z Morzychny, Sieradzy, Fiuku , Wielopola i Odporyszowa , którzy w ostatnich dniach posprzątali teren przy sanktuarium, lasek boleści, studzienkę oraz otoczenie cmentarza . Szczególne podziękowania dla sołtysów za koordynowanie powyższych prac. Bóg zapłać. Dziękuję również OSP z Odporyszowa za wykoszenie i posprzątanie kaplicy św. Małgorzaty.
 1. W nowym tygodniu:
 • Poniedziałek, 20.05. – święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Parafialnego Odpustu. Msze św. według porządku odpustowego : 7. 00, 9.00, 11.00 i 17.00. Godzinki na rozpoczęcie dnia o godz. 6.30, nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Na mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie rodziców wraz ze swoimi dziećmi , po mszy św. tradycyjnie, na zakończenie odpustu, uroczyste błogosławieństwo dzieci.
 • Środa, 22.05. – Nowenny do Matki Bożej Odporyszowskiej połączona z nabożeństwem majowym .
 • Czwartek, 23.06. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się po Mszy Św. wieczornej w domu Sióstr.
 • Piątek ,24 .05 – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 
 1. W sobotę 25.05 i w niedzielę 26.05. 2024 r. odbędą się w naszej parafii Dni Dziedzictwa, organizowane przez Małopolski Instytut Kultury. Będą one poświęcone Janowi Wnękowi i działającemu przy naszym Sanktuarium muzeum jego imienia. Szczegółowy program został wywieszony w gablotach przed kościołem i wyłożony pod chórem. Z programem można się również zapoznać na stronie internetowej naszej parafii .  
 2. W niedzielę 26 maja 2024 r. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie mamy w dniu ich święta na majówkę , którą poprowadzi Parafialny Zespół Fijat.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w naszym sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę i święta o godz. 16.30. Dodatkowe nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku o godz. 20.30.  
 1. Przyjmowanie intencji: msze święte odpustowe  i msze święte  wieczyste – w kiosku parafialnym. Informujemy , że intencje te będą odprawiane w ramach mszy świętych zbiorowych na mszach  nowennowych  w środy i na mszach zbiorowych w piątki
 2. Składka przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe parafii.
 3. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką, zachęcamy do lektury.
 4. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Ewelinę Lechowską , której pogrzeb odbył się w poniedziałek , Czesławę Mierzejewską , której pogrzeb odbył się w środę oraz śp. Danutę Kijak , której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15..00
 1. Wszystkich Was, Drodzy Parafianie i Pielgrzymi, powierzam opiece i wstawiennictwu Pani Powiśla Matce Bożej Odporyszowskiej.