Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy 2024 r.

Odporyszów, dn. 14.04.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XVI Ogólnopolski  Tydzień Biblijny. Będzie on przeżywany w Kościele w Polsce pod hasłem Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele” Ten tydzień ma   nas zachęcić do częstego czytania Słowa Bożego i otwierania się na jego działanie w naszym codziennym życiu.
  2. W nowym tygodniu:
  • Poniedziałek, 15.04 – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  • Wtorek, 16.04 – Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 16 kwietnia po Mszy Św. wieczornej w domu sióstr.
  • Środa , 17.04 – O godz. 16.00 odbędzie się próba przed Pierwszą Komunią Świętą, na którą zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. W tym dniu  Nowenna do Matki Bożej Odporyszowskiej o godz. 17.30., po niej Msza Św. w intencjach nowennowych o godz. 18.00.
  • Piątek 19.04 – Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  1. 22 kwietnia 2024 r., o godz.16.00, młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu bierzmowania . Jak już informowaliśmy Sakrament bierzmowania zostanie udzielony podczas Mszy Św., która odbędzie się w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Oleśnie , przez ks. bp Artura Ważnego. Od piątku do niedzieli ( 19-21 kwietnia br. ) kandydaci do bierzmowania będą przeżywać Triduum , którego celem jest duchowe przygotowanie do przyjęcia Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej .

Program Triduum jest następujący :

• Piątek 19.04 – po Mszy Św. wieczornej – nabożeństwo pokutne, dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców
  • Sobota 20.04 – po Mszy Św. wieczornej – spowiedź św. przed przyjęciem Sakramentu bierzmowania dla młodzieży , rodziców i świadków bierzmowania
  • Niedziela 21.04 – Nabożeństwo Drogi Światła , które odbędzie się szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózkównej w Wał Rudzie. Zbiórka przed nabożeństwem odbędzie się przed  domem bł. Karoliny w Wał Rudzie o godz. 15.00.
  1. W przyszłą niedzielę , trzecią niedzielę miesiąca zapraszamy na Dzień Skupienia dla narzeczonych , który rozpocznie się w kościele o godz. 14.00.
  2. Składka przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe parafii.
  3. Dziękujemy wszystkim , którzy w ostatnim czasie zakupili cegiełki na renowację polichromii naszego kościoła. Bóg zapłać
  4. W przyszłą niedzielę prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą Św. o godz. 8.30 , różę Matki Boskiej Nieustającej pomocy z Odporyszowa.
  5. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką., zachęcamy do lektury.
  6. Zachęcamy do modlitwa w intencji zmarłych parafian, szczególnie śp.  Zbigniewa Kiliana , którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00.