Ogłoszenia Duszpasterskie

 

                                                                               Odporyszów, dn. 24.09.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. W przyszłą niedzielę prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przed mszą św. o godz. 8.30 – Różę św. Wojciecha z Odporyszowa
 1. W nowym tygodniu:
 • Poniedziałek (25.09) – zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30,
 • Wtorek (26.09) – wspomnienie męczenników. Św. Kosmy i Damiana,
 • Środa (27.09) – uroczystość św. Wincentego a Paulo. Prezbitera i założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Odporyszowskiej, a o godz. 19.00 na miesięcznicę, czyli nowennę ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik,
 • Czwartek (28.09) – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
 • Piątek (29.09) – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,
 • Sobota (30.09) – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora kościoła,
 1. Informujemy, że intencje Mszy świętych zbiorowych zamówione podczas odpustu są odprawiane według ustalonej daty i godziny, jednak nie są one umieszczane na stronie internetowej parafii, ani w gablotach przy sanktuarium.
 2. Ksiądz Rafał zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek (26.09), po Mszy świętej wieczornej w kościele.
 3. Również w tym tygodniu ks. Rafał zaprasza rodziców i ich dzieci, które przygotowują się do sakramentów pierwszej Spowiedzi świętej i Komunii świętej na spotkania. Będą one miały charakter indywidualny po wcześniejszym umówieniu się poprzez kontakt telefoniczny z ks. Rafałem.
 4. Rafał zaprasza dzieci i młodzież na spotkania Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej oraz Młodzieży Misjonarskiej. Spotkania odbywają się raz w tygodniu na plebani. Po szczegółowe informacje zapraszamy do ks. Rafała.
 5. Informujemy, że w najbliższy piątek (tj. 29.09) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Sołtys wsi Sieradza zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 26.09 (to jest wtorek) o godz. 18.00 w Domu Strażaka w Sieradzy. W spotkaniu weźmie udział Burmistrz Żabna.
 7. Podobnie Sołtys wsi Odporyszów informuje o zebraniu wiejskim wsi Odporyszów, które odbędzie się w dniu 09 ( w środę) o godz. 19.30 w budynku remizy OSP. Dotyczyć będzie ono podziału środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego oraz kanalizacji wsi Odporyszów. Z uwagi na ważność podejmowanych spraw Sołtys prosi o liczne przybycie.
 8. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że od dnia 25.09 br. (tj. poniedziałek) w miejscowościach: Odporyszów, Sieradza, Morzychna, Chorążęc odbędzie się sprawdzanie i czyszczenie przewodów kominowych.
 9. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszeniem Akademia Sukcesu zaprasza na darmowe konsultacje ze specjalistami, w tym ZUS, dotyczące zatrudnienia osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym (01-U,02-P,12-C) w Zakładzie Aktywności Zawodowej czyli zakładzie pracy chronionej. Spotkanie to odbędzie się 25.09 br. o g. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej
 10. Przed kościołem ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do jej lektury.
 1. Zachęcamy do modlitwy w intencji  zmarłych parafian.