Front Page

Drodzy Parafianie i Czciciele Matki Bożej Odporyszowskiej.  Rok 2017 był  rokiem jubileuszowym dla naszego Sanktuarium . Obchodziliśmy bowiem 80 lecie  od koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Odporyszowskiej, która miała miejsce  15 sierpnia 1937 r. Jako wotum wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za łaski , których w tym okresie doznała Parafia oraz wiele osób przybywających do tego wyjątkowego Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej- Pani Powiśla  , postanowiliśmy stworzyć w miejscu „ Starej Zakrystii” Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Projekt, który został zaaprobowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie – Delegaturę w Tarnowie,  wykonali Konserwatorzy dzieł sztuki Państwo Agnieszka i Paweł Dziurawcowie.  Ten projekt swoimi ofiarami  wsparło już wielu Parafian , a także wiele osób , które nie należą do Parafii ale są związane z Sanktuarium w Odporyszowie oraz wielu Parafian z USA . Wspólnymi siłami udało się zgromadzić dużą część środków potrzebnych do realizacji powyższego przedsięwzięcia. Ustaliliśmy również czas poświęcenia Kaplicy. Jeżeli wszystko pójdzie planowo, chcielibyśmy aby  nastąpiło ono w ostatnim dniu Oktawy Bożego Ciała 2018 r .  Wciąż jednak brakuje nam części środków na zrealizowanie powyższego projektu. Zwracamy się do wszystkich , którym bliskie jest Sanktuarium w Odporyszowie o wsparcie powyższej inicjatywy. Naszych dobroczyńców zapewniamy o modlitwie przed Obliczem Matki Bożej Odporyszowskiej w każdą środę podczas Nowenny oraz Mszy św. nowennowej.  Datki na powyższy cel można wpłacać, na konto Parafii 41 1500 1748 1217 4005 5683 0000  lub konto walutowe  83 1500 1748 1217 4005 5696 0000 z dopiskiem Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu.   Poniżej zamieszczamy kosztorys Kaplicy Adoracji.

Kosztorys wystroju Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie

Parafia Rzymskokatolicka Oczyszczenia NMP. Odporyszów Plac Kościelny 1, 33-240 Żabno

Projekt ( ogólny i szczegółowy: mensy, cyborium, witraża,

ornamentów wokół cyborium, ramy, konstrukcji metalowej)                                       4 000 zł